Jak sprawdzić czy mamy aktualne sterowniki w naszym Komputerze-Laptopie

Jak sprawdzić czy mamy aktualne sterowniki w naszym Komputerze-Laptopie

Witam Cię!

Tak jak w temacie. Z pomocą przychodzi darmowy Program „DriverEasy” Dzięki niemu możemy zaktualizować swój Komputer do najnowszych sterowników które odpowiadają za różne podzespoły, począwszy od karty dźwiękowej po płytę główną itp.

Link do programu z portalu „DobreProgramy”: http://www.dobreprogramy.pl/DriverEasy,Program,Windows,20522.html
Link do programu ze strony producenta: http://www.drivereasy.com/

 Okno głowne

MainScreen

Skanowanie komputera w celu wyszukania zainstalowanego sprzętu i sprawdzanie czy są jakieś nie aktualne sterowniki.

Scanning

Lista nie aktualnych sterowników

Result

Pobieranie i instalacja aktualnych sterowników.

DownloadDriver

 

Polecam ten program gdyż sam z niego korzystam co prawda z wersji płatnej ponieważ szybciej pobiera i łatwiej się instaluje sterowniki, jednak Ty nie musisz kupować licencji, co prawda wolniej będzie się wszystko pobierało i trudniej instalowało ale będzie za to za FREE 🙂

Gdybyś jednak chciał ręcznie poszukać aktualnych sterowników polecam ten program: AIDA64: http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extreme,Program,Windows,22112.html lub: System Info for Windows (SIW): http://www.dobreprogramy.pl/System-Info-for-Windows-SIW,Program,Windows,13062.html. Te programy bardzo dokładnie pokażą co mamy zainstalowane w komputerze. Następnie wystarczy skopiować nazwę danego sprzętu np Kartę sieciową która ma taką nazwę „Realtek RTL8169/8110 Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8211/8212) PCI” następnie wklejmy tą nazwę w Google i szukamy producenta „http://www.realtek.cz/realtek-download.php?realtek=RTL8169_8110&system=2„. Taka forma szukania jest dość czasochłonna i nie zawsze uda nam się znaleźć to czego szukamy jednak jest zupełnie darmowa.

Innym sposobem jest wejście na stronę producenta Laptopa-Komputera czy też płyty głównej, ale w większości przypadków mają niestety nie aktualne sterowniki do podzespołów. Wiec pozostaje ręczne szukanie lub programem „DriverEasy” lub innym: http://www.dobreprogramy.pl/Zarzadzanie-sterownikami,Programy,Windows,230.html

Jednak proszę uważać z aktualizowaniem ręcznym lub za pomocą tych programów które szukają za nas sterowników gdyż czasem może się zdarzyć, że coś przestanie działać lub Komputer już się nie uruchomi po aktualizacji danego sterownika. Co prawda bardzo rzadko się to zdarza, ale wole już teraz przestrzec przed tym. Ponieważ nie zawsze aktualny sterownik będzie idealny. Co prawda po to są aktualizowane sterowniki przez producenta aby usunąć jakieś błędy z poprzedniej wersji, ale jednak coś może pójść nie tak i zaczynają się dziać cuda. Wiec jeśli nie jesteś doświadczonym użytkownikom komputera, zleć to komuś innemu w przeciwnym wypadku robisz to na własną odpowiedzialność.

Jeśli masz jakieś pytania, sugestie, proszę o komentarz lub kontakt.
Pozdrawiam Gardoń Marek

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —
DANE KONTAKTOWE:
FutureNET – Gardoń Marek
Młodów 62
33-343 Rytro

tel: 698-564-457
gg: 13683124
skype: future.net.pl
e-mail: biuro [wiadomo co] future.net.pl
facebook: https://www.facebook.com/iFutureNET

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *